Kurumunuza özel web tasarım çalışmanız nasıl olmalıdır?

Nasıl ki işletmenizde her pozisyonda çalışan bireylerin kurumsal bütünlüğe sahip olması için kullandıkları materyaller(kartvizit, zarf vb.) kurumsal kimlik çatısı altında: aynı(benzer), klas, dikkat çekici bir tasarımda kullanılıyorsa; işte web tasarım ise sizin dijital kimlik çalışmanızdır. Bu sebeple aynı kurumsal kimliğinizdeki ve pazarlama çalışmalarınızdaki gibi bir bütünlüğe, hedeflerinizi iyi yansıtmaya, anlaşılır, sade ve dikkat çekici olmaya ihtiyacı var.

Web tasarımınız dijital dünyadaki işletmenizdir. Yoldan geçen veya işinizle ilgili ihtiyacı olan insanları çeşitli pazarlama yöntemleri ile nasıl dükkanınızdan içeri sokmaya çalışıyorsanız veya nasıl büyüklüğünüzü, kurumsallığınızı göstermek için prestij arttırmaya yönelik pazarlama faaliyetleri gösteriyorsanız web tasarımınız üzerinde de bu tarz faaliyetlere, çalışmalara ihtiyacınız var.

Sobe Medya, kurumsal web tasarım konusunda size nasıl destek olabilir?

Size web tasarım hizmeti sağlarken takip ettiğimiz birkaç temel kural var. Sahip olacağınız web tasarım şu özelliklere sahip olmalıdır;

  • Hızlı olmalı, ziyaretçilerinizi kapıda uzun süre bekletmemelidir.
  • Arama motorlarına göre optimize edilmiş veya edilebilir olmalı, ziyaretçileriniz sizi kolay bulmalıdır.
  • Her boyut ekranda, yani mobil ekranlardan tutunda ultra hd ekranlara kadar güzel durmalıdır. (Responsive Web tasarım Tasarım)
  • Ziyaretçileriniz en fazla üç kere tıklayarak aradığı bilgiye erişebilmeli, evinizde kaybolmamalıdır.
  • Kısa sürede misafirinizin dikkatini vereceği sade ve şıklıkta bir web tasarıma sahip olmalıdır.
  • Ziyaretçilerinizin defalarca sizi ziyaret etmeleri için özgün, aynı zamanda ilgi çekici olmalıdır.
  • Dinamik yani sürekli değişen içeriğe sahip bir web tasarım istiyorsanız, içerik yönetiminizi gerçekleştirecek kişi ve/veya firmalar karmaşık panallerde kaybolmamalıdır.
  • Web tasarımınız her önüne gelenin zarar veremeyeceği bir güvenliğe sahip olmalıdır.